Vybrat kategorii

FAQ - Často kladené otázky

 •  Co je SPORTO.cz?

  SPORTO.cz je přehledný vyhledávač sportovního zboží a oblíbený zdroj inspirace pro rekreační i profesionální sportovce. Návštěvníky SPORTO.cz nejen inspirujeme, ale primárně jim usnadňujeme najít prodejce, který jimi hledané zboží nabízí. Ušetří tak čas, který by strávili procházením internetu či jednotlivých sportovních obchodů ve snaze zboží najít.

  Obchodním partnerům zvyšujeme návštěvnost jejich stránek i obrat. Nabízíme jim možnost prezentovat sportovní značky, informovat o nových trendech a inspirovat sportovce.

 •  Jaký XML feed můžu použít?

  Pro zařazení Vašeho eshopu do našeho vyhledávače postačí feed ve formátu kompatibilním s heureka.cz, zbozi.cz nebo Google Merchants. Pokud však feed v tomto formátu nemáte, nevadí, jsme schopni vytvořit můstek na jakýkoliv jiný kvalitní formát. URL vašeho XML feedu, které zadáte při registraci, zkontrolujeme a v případě problému Vás informujeme.

 •  Jak je služba zpoplatněná?

  Zařazení Vašeho eshopu do katalogu je zcela zdarma. Platí se pouze cena za proklik (tedy za reálně dovedené návštěvníky na eshop obchodního partnera), která se vypočítává dle ceny produktu. Minimální cena za proklik se vypočítá dle následujících pravidel:

  • produkty s cenou do 300 Kč - 1 kredit / proklik / uživatel / návštěva,
  • produkty s cenou od (včetně) 300 do 3000 Kč - 1,5 kreditu / proklik / uživatel / návštěva,
  • produkty s cenou od (včetně) 3000 do 10000 Kč - 2 kredity / proklik / uživatel / návštěva,
  • produkty s cenou od (včetně) 10000 Kč - 2,5 kreditu / proklik / uživatel / návštěva,
  • kategorie produktu nijak neovlivňuje výchozí cenu za proklik.

  Vyšší než výchozí (minimální) ceny za proklik je možné nastavit jak u jednotlivých položek ve feedu, tak v administraci.

  Kredit je možné zakoupit po přihlášení do administrace Vašeho účtu a při základním dobití se rovná 1 Kč. Pro větší částky je však vždy dostupná sleva viz stránka dobití kreditu.

 •  Affiliate program

  Váš eshop máte možnost zařadit do našeho vyhledávače také jako affiliate program, kdy nebudete platit žádné částky za proklik, avšak za každou objednávku realizovanou skrze náš vyhledávač na Vašem eshopu pak získáme provizi. Affiliate programy, které momentálně zpracováváme jsou cj.com a dognet.cz. Pokud Váš eshop spadá pod jiný, neváhejte nás kontaktovat i tak.

 •  Je možné vyhledávač zboží používat i v neplaceném režimu?

  Ne. Pro obchodní partnery (eshopy) je prezentace zboží v našem vyhledávači vždy placená služba (ať už pomocí kreditů či affiliate). Platí se tedy za prokliky, tj. za reálně dovedené návštěvníky na eshop obchodního partnera nebo se odvádí čáska za vytvořené objednávky, které provedli zákazníci skrze affiliate program.

Chcete ještě více inspirace, tipů a zajímavých informací o sportovním vybavení?

Odebírat newsletter