Vybrat kategorii

Seriál: české hory a sport - Krušné hory

Krušné hory, v minulosti též Rudohoří, se nacházejí na severozápadní části Čech u hranic s Německem o délce 130km a průměrné šířce 40km. V minulosti sopečná činnost zapříčinila bohatý výskyt nerostného bohatství - cín, olovo, nikl, měď a další. Nejvyšší hora je Klínovec (1244 m n. m.). Krušné hory oplývají nádhernou přírodou stvořenou pro turistiku, vyjížďky na kole a vyhlídky. 

 

Sport nebo odpočinková turistika?

Turistika

Krušné hory jsou protkány kilometry turistických stezek, které v mnoha ohledech kopírují i cyklostezky. Bez obav se vydejte na nenáročné horské terény, nebo obtížnější trasy. Doporučujeme na hornaté stezky pevnější obuv a nepodcenit to, aby nedošlo k nějakému zranění. Suprové tipy na výlety můžeme najít například na vylety-zabava.cz.

Cyklistika

Krušné hory nabízí mnoho možností kde si vyrazit na kole. V takovém množství cyklotras si vybere opravdu každý a to díky různě náročných možností. Různě obtížné trasy s mapou a dalšími detaily můžeme najít hezky popsány na stránkách krusnehorynakole.cz.

Na výše zmíněné cyklotrasy určitě je možné zvolit i koloběžky. Patří mezi favority sportovní i dopravní. Oblíbenost koloběžek velmi rychle vzrostla během posledních pár let. Především koloběžky určené na delší vzdálenosti, kdy kola jsou větší než u klasických koloběžek. Přední kolo se v některých případech blíží velikostí jak mají cyklistické kola. 

Plánujete výlet na více dní?

Kouzelné či případně vybrané kempy v Krušných horách v libovolné lokalitě a s vysokou přidanou hodnotou. Vydejte se s partou do Krušných hor a spojte to s zážitky, pohodou či třeba přírodou. Doporučujeme vyzkoušet kamsi.cz a jejich volby zobrazení kempů na základě počtu osob či pokojů, ceny, služeb, kvality pro ještě konkrétní sehnání kempů v Krušných horách případně i toho co vás zajímá!

Další možnost prozkoumání zákoutí Krušných hor a jejich kras lze učinit i z těchto kempů

Kempy už nejsou pro Vás?

V Krušných horách najdeme mimo kempů i báječné hotely. Na hotelech podle chuti můžeme využít čas pro relaxaci, ale i pro startovací pozici na výlety v krásném prostředí. 

Hotel Ján***

Hotel Ján nalezneme v obci Moldava uprostřed Krušných hor. Lyžaři jistě uvítají bezprostřední blízkost skiareálu Bouřňák se sjezdovkami, běžeckými tratěmi či freestyle snowparkem. Komfortní ubytování je pro hosty připraveno v designově zařízených dvoulůžkových pokojích nebo nadstandardních mezonetových apartmánech, které uspokojí požadavky i náročných hostů. Příjemné posezení i možnost stravování nabízí hotelová restaurace s letní terasou a krásným výhledem do krajiny. Těšit se můžete i na venkovní vířivku, saunu a masáže.

Hotel Orion***

Jedinečný zážitek na nás čeká při pobytu v nově vybudovaném stylovém Hotelu Orion na vrcholu hory Plešivec (1028 m n. m.). Uprostřed přírody Krušných Hor, na které je z jeho oken nádherný výhled, najdeme klid pro relaxaci i celou řadu možností pro aktivní trávení volného času. Nezapomenutelnou dovolenou si tady užijeme ve dvou i s celou rodinou, na kolech i na lyžích.

Parkhotel Carlsbad Inn****

Čtyřhvězdičkový Parkhotel Carlsbad Inn se nachází v podhůří Krušných hor v obci Dalovice, jen několik minut od proslulého lázeňského města Karlovy Vary. Hotel má pro své hosty připravené ubytování v 37 luxusních pokojích různých kategorií. Hosté si mohou vybrat ze dvou nebo třílůžkových pokojů. Pro firemní klientelu a pořádání různorodých školení a akcí je k dispozici technicky vybavená konferenční místnost, která pojme až 40 hostů. Pro klienty je v nabídce také široká škála doplňkových služeb, kde se mohou těšit na soukromé lázeňské procedury, masáže nebo na kosmetiku. Hotel se nachází pouhých 15 minut jízdy od lyžařského střediska.

Zážitky a Kurzy 

Léto

Ani po tom, co zmizí z krušnohorských strání poslední sníh, není pro turisty a milovníky sportu nic ztraceno. Sníh odkrývá všelijaké stezky a přírodní zajímavosti, otevírají se letní sportovní areály, památky, rozhledny a další atraktivní turistické cíle, které byly přes zimu uzavřené:

A mnoho dalších parádních nápadů na turistiku, cyklistiku a další můžeme najít na zivykraj.cz.

Zima 

Město Boží Dar leží na hřebenech Krušných hor na hranici s Německem. V těsné blízkosti leží lyžařské areály Neklid a Novako, a pokud by vám tohle bylo málo, jen pár kilometrů odtud se tyčí Klínovec, s 1 244 metry nejvyšší hora Krušných hor s horským hotelem, rozhlednou a Ski areálem Klínovec. Výborně popsané další tipy lze najít zde.

Kam za zábavou?

Vyhlídky

Rozhledna na Klínovci

17 metrů vysoká zděná věž byla postavena roku 1884 Krušnohorským spolkem, který ji pojmenoval po císaři Františku Josefovi I. Z ochozu věže se odkrývá nádherný kruhový výhled na hřebeny Krušných hor, Podkrušnohorskou hnědouhelnou pánev, Doupovské hory i Slavkovský les. Za mimořádně dobré viditelnosti bývá vidět také Šumava, Děčínský Sněžník, Lužické hory, Ještěd, Milešovka či Říp.Zdroj: http://www.zivykraj.cz/cz/objevujte/rozhledna-na-klinovci

Rozhledna Cibulka

Rozhledna se nachází na Šibeničním vrchu u obce Oloví, přibližně v poloviční vzdálenosti mezi obcemi Oloví a Krajková. Vrch je zalesněný, nadmořská výška je cca 655 m.n.m. Její celková výška je 29,3 metru. Z rozhledny je výhled všemi směry. Severním směrem je vidět město Oloví a hřebeny Krušných hor, východním směrem Boučský vrch (kóta 667 m n. m.), který je od rozhledny vzdálen asi 1,5 km a kde stála původní rozhledna. Jihovýchodním až jižním směrem je vidět Sokolovská pánev a město Sokolov, v pozadí kopce Slavkovského lesa, západním směrem nejzápadnější část Krušných hor a Smrčiny se Zelenou horou.Zdroj: http://www.zivykraj.cz/cz/objevujte/rozhledna-cibulka

Tipy na výlety

Vlčí jámy

Vlčí jámy jsou přírodní památka na úbočí Blatenského vrchu při stezce vedoucí k rozhledně. Nacházejí se zde středověké dobývky cínových rud, ve kterých se vlivem specifického vzdušného režimu vytváří jeskynní led.

Zoopark Chomutov

Podkrušnohorský zoopark v Chomutově je specializován na chov zvířat pocházejících z oblasti palearktu, zahrnující území Eurasie a severní Afriky. Pozorovat zde můžete více než 160 druhů zvířat. Krásné přírodní prostředí ve spojení se službami skýtá návštěvníkům možnost strávení velmi příjemného dne.

Fotogalerie

Chcete ještě více inspirace, tipů a zajímavých informací o sportovním vybavení?

Odebírat newsletter