Vybrat kategorii

Vitamín C - JML Vitamin C 1000mg 120 tablet

  • Položka: vitamín C
  • Prodejce: vitalsport.cz

195,01 Kč

Do obchodu vitalsport.cz

Popis a parametry

Vitamín C - JML Vitamin C 1000mg 120 tablet

Originál název prodejce: JML Vitamin C 1000mg 120 tablet

Vitamin C přírodní kvality s 30 mg šípků a průběžným dlouhodobým uvolňováním.

Vitamín C patří mezi nejznámější a také nejdůležitější vitamíny ze skupiny vitamínů rozpustných ve vodě. Jeho význam je obecně znám a tomu odpovídá i jeho široké využití ve výživě. Naše tělo není schopno jej samo vyrobit, ale ani se jím předzásobit. V určitém časovém úseku je organismus schopen využít ze vstřebaného množství jen omezenou část a zbytek je bez užitku vyloučen z těla ven.

JML Vitamin C-500 mg a C-1000 mg eliminuje tento negativní jev, který brání dokonalému využití dodaného množství vitaminu, formou postupného uvolňování (timed release). Takto upravené tablety zabezpečují plynulý přísun vitaminu C do organismu v průběhu dne bez zbytečných ztrát a umožňují tak maximální využití celé podané dávky. Vitamin je získáván z nejčistších a nejčerstvějších zdrojů přírodní kvality. Součástí tablet je i prášek z růžových šípků v množství 30 mg, který je zdrojem bioflavonoidů, látek rostlinného původu, které významně zesilují působení vlastního vitaminu C, jak jej nacházíme v ovoci či zelenině.

Vitamin C je hlavní látkou ze skupiny antioxydantů podílejících se na neutralizaci škodlivých vlivů volných radikálů v buňce, které zde vznikají jako nežádoucí produkt látkové výměny. Volné radikály zapřičiňují zvýšené riziko nádorových a cévních onemocnění a urychlují stárnutí. Vitamin C se účastní v řadě metabolických dějů, jako je tvorba kolagenu v pojivových tkáních, bílkovin a játrech, syntézy hormonů kůry nadledvinek nutných pro zvládnutí stresových situací. Nezbytný je pro ukládání železa v těle a jeho využití. Pravidelné užívání vitaminu C posiluje imunitu, pomáhá redukovat nachlazení a infekční onemocnění, zlepšuje regenerační schopnosti organismu a fyzickou výkonnost. Působí jako stabilizátor kolagenu a tím zlepšuje funkci kloubů, vazů, šlach a kvalitu kůže.

Dávkování: 1 tableta obden, nejlépe ráno

Složení: kyselina askorbová, prášek z šípků, methocel ( methylcelulóza, hydroxypropylmethylcelulóza ), fosforečnan vápenatý, sodná sůl karboxymethylcelulózy, kyselina stearová, stearát hořečnatý

Neobsahuje cukr, škrob, sůl ani konzervační přísady.

Obsah 1 tablety: vitamin C 1000mg

Upozornění: Doplněk stravy. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte na suchém místě, nevystavujte vysokým teplotám nad 20°C a přímemu slunci. Po otevření spotřebujte do 6 měsíců. Není určeno dětem do 3 let ani jako náhrada pestré stravy. Skladujte mimo dosah dětí.

Chcete ještě více inspirace, tipů a zajímavých informací o sportovním vybavení?

Odebírat newsletter